Jak możemy Ci pomóc?

Skontakuj się z nami w celu darmowej konsultacji

+48 791 118 211

Kontakt

Rosnąca presja cenowa obserwowana na rynku obróbki CNC, zmusza do poszukiwań nowych wydajnych rozwiązań umożliwiających poprawę produktywności. Do niedawna specjalizowane systemy automatyki były opłacalne jedynie w wysoce wyspecjalizowanej produkcji.

Chcemy zmienić ten paradygmat i wprowadzić tanią i wydajną automatyzację pod strzechy. W swojej ofercie posiadamy szereg rozwiązań dla frezarek ale także tokarek.

APC 02

Uniwersalny zmieniacz palet, którego można integrować z dowolną obrabiarką 3 – osiową. Automatyczny system mocowania palety na stole, umożliwia zamocowanie palety z wymaganym oprzyrządowanie z powtarzalnością 0,02 mm.

Rozwiązanie to jest idealnie skrojone dla małych serii produkcyjnych. Ze względu na krótki czas zmiany palety (obrabiarka – magazyn), znacząco wzrasta produktywność obrabiarki. Urządzenie umożliwia zmianę półfabrykatu na palecie w czasie kiedy obrabiarka prowadzi obróbkę elementu palety bliźniaczej.

APC 10

Uniwersalny zmieniacz palet, który można integrować z dowolną obrabiarką w tym 5-osiową. W odróżnieniu od APC 02, dysponuje magazynem mogącym pomieścić 10 palet. Fakt ten sprawia, że rozwiązanie to może być z powodzeniem stosowane również produkcji seryjne. Duży magazyn mieszczący 10 palet, zwiększa elastyczność skracając czas przezbrojenia a także umożliwia uzyskanie większej autonomiczności w porównaniu do APC 02. System dostępny możliwością identyfikacji palet.

APC10

GL 1xxx

Automatyczny manipulatora typu gantry, umożliwiający załadunek oraz rozładunek tokarki CNC. Ze względu na fakt, iż manipulator przemieszcza się nad obrabiarką, zachowuje ona nieograniczony dostęp do przestrzeni obróbczej w przypadku pracy bez manipulatora, a także nie ogranicza dostępu serwisowego do obrabiarki.

W zależności od wybranej konfiguracji możliwe jest połączenie dwóch obrabiarek w jedno zautomatyzowane gniazdo obróbcze. Zastosowanie automatycznego systemu pomiarowego umożliwia uzyskanie prawdziwej autonomiczności.